Men’s Champion of Champions Singles

History

YearWinner Club Runner-Up Club 
 2018W Holt Wagin T LeahyMelville
 2017C Adams Cambridge M Mitchell Manning 
 2016P Harris Cambridge T Mitchell Manning
 2015C Adams CambridgeD RankinDoubleview
 2014T Mitchell Victoria Park CarlisleK McKay Kardinya 
 2013D Patterson Bassendean J Goddard Osborne Park 
 2012 J Berecz Quinns Rocks A Burt Bolgart 
 2011T Mitchell Victoria Park Carlisle D Trewhella Doubleview 
 2010J Goddard Osborne Park A Grundy Toodyay 
 2009J Goddard Osborne Park J Opie Bassendean 
 2008G Carberry Cockburn W Neilson Morley 
 2007K McIlroy Doubleview J Goddard Osborne Park 
 2006H McKay Scarborough S McCann Osborne Park 
 2005N Payne Kalamunda G Grieve Morley 
 2004N Payne Kalamunda D Slavich Osborne Park 
 2003M Krajancic Yokine P Pengergast Innaloo 
 2002C Adams Wanneroo T Murray Sports Association 
 2001J Opie Victoria Park D Evans Mosman Park 
 2000T Krajancic Cockburn G Scott Beaumaris 
 1999J Cowin Eaton S Davies Floreat Park 
 1998S Srhoy Cockburn J Hall Melville 
 1997P Harris Gosnells A Grundy Toodyay 
 1996K Doncon Wickepin J Sheridan Doubleview 
 1995B Urquhart Bedford K Doncon Wickepin 
 1994M Krajancic Cockburn P Bowden Gosnells 
 1993C O’Brien Wagin J Gupanis North Beach 
 1992F Warner Wanneroo T Krajancic Scarborough 
 1991D Katunarich Doubleview D Armstrong Osborne Park 
 1990K Trezise Eaton D Evans Hilton Park 
 1989J Cowin Eaton K Doncon Wickepin 
 1988G Ellis Wonthella R Beard City Beach 
 1987M Krajancic Cockburn J Robertson Katanning 
 1986C Moore Cockburn R Forward Calingiri 
 1985L Slater Victoria Park C Taddei Alexander Park 
 1984D Lynch Wanneroo B Sharp Cannington 
 1983R Ball Armadale B Sharp Cannington 
 1982G Adjuk Kalamunda M Bacich Cockburn 
 1981M Shehan Melville G Scott Bedford 
 1980C Guelfi (Snr) Osborne Park K Retallack Sportsmen 
 1979J Caffell Tammin   
 1978G McIntyre Dalkeith   
 1977R Williams Riverton-Rossmoyne   
 1976R Williams Riverton-Rossmoyne   
 1975R McCallum Victoria Park   
 1974C Lindsay Scarborough   
 1973E Wilderspin Civic Centre   
 1972A Jones Mt Lawley   
 1971G Godfrey Doubleview   
 1970R Taylor Waroona   
 1969J Camm Kings Park   
 1968R Hodge Bayswater   
 1967H Sharp Victoria Park   
 1966R Millington Narrogin   
 1965R Morey South Perth   
 1964J Osmetti Boulder   
 1963H Sharp Hollywood   
 1962R Millington Narrogin   
 1961J Rothwell South Perth   
 1960J Wright Claremont   
 1959H Snook North Perth   
 1958H Cook Dalkeith   
 1957J Pickersgill Busselton   
 1956J Osmetti Boulder   
 1955A Bailey Balingup   
 1954H Littler Bayswater   
 1953H Snook Cottesloe   
 1952H Littler Kalgoorlie   
 1951A Bailey Balingup   
 1950G Clement Mosman Park   
 1949G Clement Mosman Park   
 1948G Clement Mosman Park   
 1947R Outred Swan   
 1946H Snook North Perth   
 1945No competition    
 1944No competition    
 1943No competition    
 1942No competition    
 1941A Pepper Nedlands   
 1940G Clarke Perth   
 1939N Sheppard Commercial   
 1938W Roberts Leederville   
 1937H Snook North Perth