Women’s Champion of Champions Singles

History

YearWinner Club Runner-Up Club 
 2018B ScottCapel L Smith Perth & Tatts 
 2017P Bourne Sorrento L Mias Melville 
 2016L Featherby Mosman Park J AlexanderWarwick
 2015T Hastings Manning D Rhine North Beach 
 2014N Abe Corrigin K Andersen Mosman Park 
 2013N Abe Corrigin B Scott Capel 
 2012N AbeCorrigin K Gobbart Gingin 
 2011N Abe Corrigin L Young Mundaring 
 2010B Scott Capel K Gobbart Gingin 
 2009E O’ConnellNungarin M Wellstead Gnowangerup 
 2008N Abe Corrigin K Gobbart Gingin 
 2007N Abe Corrigin   
 2006 Y LovelockMelville  
 2005B Scott Capel G Tuohey Kalamunda 
 2004K AndersenShackleton  
 2003N WalserYanchep   
 2002L PolettiGeraldton  
 2001E Quinn Dudley Park E Myers Mt Lawley 
 2000R Dunn Dudley Park B Scott Capel 
 1999S Jakovich Cockburn V Evans Hilton Park 
 1998R Dunn Dudley Park K Barter Dandaragan 
 1997M Harken Mosman Park M Hadley Eaton 
 1996S Jakovich Cockburn S Heal Bassendean 
 1995B Godfrey Doubleview M Beard Sorrento 
 1994L Poletti Geraldton V Carlshausen Victoria Park 
 1993L Corrin Morley S Jakovich Cockburn 
 1992D Witton Scarborough N Wainwright Melville 
 1991R Dunn Dudley Park V Hudson Melville 
 1990D Witton Scarborough K Barter Gingin 
 1989L Myers Fremantle M Yates Doubleview 
 1988M Fowler Wongan Hills J Dixon Gingin 
 1987M Fowler Wongan Hills J Murray North Beach 
 1986D Witton Scarborough J Dixon Gingin 
 1985P Gray Yokine C Cooper Manning Memorial 
 1984N Holland Wanneroo A Klap Victoria Park 
 1983F Bush Manning Memorial F Riley North Beach 
 1982E Leslie Osborne Park A Klap Victoria Park 
 1981P Gray Yokine V Harman Sun City Yanchep 
 1980N Wainwright Riverton J Gregory Midland 
 1979F Hobson Hollywood S Demos Carlisle 
 1978P Tillotson Osborne Park B Smith Geraldton 
 1977B Godfrey Doubleview V Budd Mandurah 
 1976B Ennis Eaton P Hickey North Fremantle 
 1975M Hams Cottesloe C Hicks Royal Park 
 1974P Gray Yokine D Pash Doubleview 
 1973M Hams Cottesloe D Evans KTY 
 1972M Hams Cottelsoe F Elliman Midland 
 1971M Underwood Civic Centre M Parkin Carlisle 
 1970A Klap Gosnells E Webb Riverton 
 1969M Taylor North Perth A Sunderland Bedford 
 1968A Refeld Victoria Park P Boucher Yokine 
 1967D Jones North Perth B Mezger Nedlands 
 1966V Keddie Bunbury J Bryne Swanbourne 
 1965E Cheffins Dalkeith M Underwood Civic Centre 
 1964B Tait Goldfields J White Narrogin 
 1963J White Narrogin C Hicks Royal Park 
 1962B Moulton Doubleview   
 1961M Underwood Civic Centre P Needham Hollywood 
 1960M Underwood Civic Centre   
 1959G Sharp South Perth   
 1958M Hams Gnowangerup   
 1957G Hatswell Leederville B Clark Subiaco 
 1956E Chadwick Busselton   
 1955B Moulton Bridgetown Kallawak Gosnells 
 1954Mawby Goldfields Russell Tammin 
 1953Lane Mt Lawley Peters East Fremantle 
 1952Tait East Fremantle Atkins Nedlands 
 1951Sharp Boulder Atkins Nedlands 
 1950Crowther Perth B Clark Subiaco 
 1949F Bell Busselton Gross Victoria Park 
 1948McOrmish Nedlands Moulton Bridgetown 
 1947Phillips  Gross Victoria Park 
 1946unknown D Gates Maylands 
 1945J HannahForrest Park   
 1944No competition    
 1943No competition    
 1942No competition    
 1941No competition    
 1940No competition    
 1939No competition    
 1938P Fitzgerald Maimed & Limbless Assoc