Men’s Fours

YearLead Second Third Skip Club 
2022D WrightS TuffleyJ SharpM MitchellEmu Point
2021J SmithP JonesH SmithA SmithComposite
2020J O’BrienB TillerR TillerW HyattComposite
 2019R BatesD AppletonB GarrettB BallDudley Park
 2018Peter Manning Phil Manning M Rodan Bruce Manning Moora 
 2017G Stewart A Shaddick M Johnston A Crabbe Gnowangerup 
 2016B AndrijichK StrahanA GrundyE O’Sullivan Toodyay
 2015H Gayfer C Crombie S Sloan M Szczecinski Corrigin 
 2014B CriddleT WilliamsonJ CukelaM GrigsbyGeraldton 
 2013 B WatsonT CabassiJ FewsterS FewsterGingin 
 2012 G HallidayD MellingG PrestonE DoddWonthella 
 2011H Gayfer C CrombieS SloanM SzczecinskiCorrigin
 2010R Quinn R Scarlett T Wilkins M Crameri Cunderdin 
 2009R Quinn T Wilkins B Calthorpe M Crameri Cunderdin 
 2008J Taylor M Ford C Morgan K Robartson Geraldton 
 2007W Jones D Hudson R Couper K Pickering Dowerin 
 2006B Young J Komene R Lockyer A Crabbe Kondinin 
 2005J Robertson M Hulland M Bennett L Mancini Middleton Beach 
 2004J Lewis C Cross C Mildwaters K Stuart Geraldton 
 2003R Lewis L Dowdell J Rowe P Groves Emu Point 
 2002S Parkin S Welsh C Cowan W Tudor Narembeen 
 2001Bill Jones B Jones K Vaughan B Rogers Yunderup 
 2000L Dowdell R Bergin C Fleay K Doncon Wickepin 
 1999G Blacklock A Grieves C Yates A Andrews Waroona 
 1998L Dowdell R Bergin C Fleay K Doncon Wickepin 
 1997B Attwood C Kirkpatrick W Gorges M Scott Donnybrook 
 1996PM Manning L Armstrong G Gill PS Manning Moora 
 1995J Francisco C Cross S Boylan J Criddle Geraldton 
 1994B Butcher J Hollins J McElroyT Edwards Collie 
 1993R Berg J Andrews J Budd R North Mandurah 
 1992C Lang R Bergin J Avery K Doncon Wickepin 
 1991P Evans G Martinson G Whyatt R Carter Bunbury 
 1990J Higgins R Townsend J Robertson D Silvester Mt Barker Golf 
 1989T Nasuti R Williams K Robartson C Funazzi Boulder 
 1988M Hayes G Smith R Henderson A Tucker Eaton 
 1987G Nelson G Turner B McGuckin R Hall Eaton 
 1986D Watson J Black J Hoyle I Lines Bunbury 
 1985No competition 
 1984M Anderson P Evans S Wallace G Cartledge Bunbury 
 1983D Mulcahy R Shields J Couper G McCormack Trayning 
 1982B Harris A Moore W Grafton B Parker Northam 
 1981M Dawe N Fenner A Della M Bandy Mandurah 
 1980B Wilkins R Wilkins M Lock C Yates Mandurah 
 1979T Trent B Taylor J Weir G Mitchell Mt Barker Golf 
 1978P Houghton B Lewin R Robinson C Yates Composite 
 1977R Brennan F Cullinane B Mortimer M Shehan Meckering 
 1976R Knapton E Kirkby C McKenzie A Bailey Bunbury 
 1975P Lee R Weston B Pascoe R Little Merredin 
 1974No competition 
 1973F Jenkins R Knapton A Scott J McDonald Balingup 
 1972S Martinson G Buswell C Martinson J Stapleton Bunbury 
 1971W Bairstow M Scullard K Dudek V McIntyre Dumbleyung 
 1970J Stapleton T Glendinning W Ellis A Bailey Bunbury 
 1969K Dudek M Scullard P WIlliams V McIntyre Dumbleyung 
 1968J Currie W Riley K Buller R Buller Bruce Rock 
 1967A Jones P Houghton D Gaston R Taylor Waroona 
 1966C Smith J Mullins N Matthews W Grafton Northam 
 1965F Butterfield L Crouch B Baldwin J Cobby Katanning 
 1964N Jenkins E Strudwick J McDonald A Bailey Balingup 
 1963No competition 
 1962N Jenkins E Strudwick J McDonald A Bailey Balingup 
 1961C Weaver D Rigoll L Weaver R Bremner Beverley 
 1960K Mitchell T Pryor E Savage W Andrews Geraldton 
 1959J O’Donnell J Sullivan W Frank W Morgan Kalgoorlie 
 1958C Cooper J WIlliams C Vinnicombe I Mackin Narrogin 
 1957N Jenkins J McDonald D Scott A Bailey Balingup 
 1956F Packham A Frearson C Sweeting G York Tammin 
 1955M Seia J McDonald D Scott A Bailey Balingup 
 1954W Ludgate A White R Ellson J Pickersgill Busselton 
 1953L Peers V Clarke R Palmer R Castenelle Harvey 
 1952No competition 
 1951V Treloar J Stephens T Sharp W Mawby Boulder 
 1950P Stott C Wood A Davie L Hastie Composite 
 1949W Stewart A Henley R James W Matthews Northam 
 1948R Hitchcock J Williams F Chidlow A Way Northam 
 1947 W Ludgate J Clinton F Shaw W Collett Busselton 
 1946W Stewart C Hatswell W Beer W MatthewsNortham 
 1945F Baseden T Atkinson T McPherson J Rogers Northam 
 1944W Stewart W Beer W Matthews T Harrison Northam 
 1943W Stewart W Beer W Matthews T Harrison Northam 
 1942No competition 
 1941 D Adamson G Wood A Palandri P Ryan Busselton 
 1940F Scott M Crowd H Jones J Smith Bridgetown 
 1939J Herbert F Davey R Ellson J Thomas Geraldton 
 1938N Scott H Rutherford R MacPherson J Rogers Northam 
 1937R MacPherson J Swinhoe H Rutherford J Rogers Northam 
 1936No competition 
 1935V King L Shocker G Clayden H Littler Kalgoorlie 
 1934F Miller G Christmass J McGowan J Moore Northam 
 1933J Currie L Chapman J Hancock A Wheat Geraldton 
 1932A Bessell W Andrews D Elias H Stapledon Collie 
 1931R Clack V King L Shocker G Clayden Kalgoorlie 
 1930P LyonG CoxonR McPhersonJ MooreNortham
 1929I LeyP Cameron J Clayton A Thorn York 
 1928A McManus D Adamson H Naismith G Diprose Beverley